Посетата на косовската делегација предизвика хаос во Скопје.Уште од раните утрински часови беа блокирани булеварот кај Александар Палас се до безниската во Карпош 3, клучката кај Момин Поток и Илинденска.

Возачите нерзозно трубеа и пцуеја бидејќи и не знаеја која доаѓа и зошто улиците се блокирани.

Редиците беа  и по неколку километри па голем број денеска и задоцнија на работа.

Слушнете го сведоштвото на девојка која за Сител објаснува дека не можела да отиде на погреб кај својот татко.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.