Премиерот Заев им честиташе  на инвеститорите на станбено-деловниот проект Комплекс Планет, за нивната храброст да реализираат еден исклучително иновативен, креативен и пред сѐ храбар проект. Оваа инвестиција вредна 28 милиони евра дополнително потврдува дека  Македонија е добро место за инвестиции.

Станува збор за супер модерна населба која ги има предвид сите функционалности за едно урбано живеење вклучувајќи објекти за здравствена заштита, пошта, банка, библиотека и книжарница, градинка, надворешен амфитеатар за организација на настани, спортски центри, хелиодром, базени и хотелско ресторански комплекс

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.