Јуни, јули и август месец се месеците кога внатрепартиски ќе се решава
кои ќе бидат кандидатите на СДСМ за претстојните локални избори, вели

„За мене Шилегов е фаворит, иако се уште го немам прашано дали сака
да се кандидира“, рече Заев.

Тој денеска присуствуваше на презентацијата за реконструкцијата на
Универзалната сала, заедно со скопскиот градоначалник Петре
Шилегов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.