Полициски службеници од СВР Скопје денеска од 12 до 18 часот спровеле засилена акциска контрола за санкционирање возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на Скопје, при што санкционирани се 82 возачи.

Од МВР во денешното соопштение најавуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.