Во интервју за вестите на Алсат, министерот за животна средина Садула Дураку самиот прогласи капитулација во битката со загадувањето на воздухот.

За да се намали загадувањето на воздухот во државата потребни се стотици милиони евра. Со буџетот што го имаме во државата невозможно е да се направат сите чекори со кои би се намалило загадувањето на воздухот, кажа министерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.