Читател на „Република“ ги испрати фотографиите на кои се гледаат вработените задолжени за чистење на улиците во Општина Центар, кои чистат една улица групно.

На ваква слика сме навикнати, во едно ќоше да чистат десетмина, но зарем и сега, во време на пандемија е дозволено?, прашува читателот кој вели дека иако на фотографиите не се гледа, едни исти пет метри улица биле чистени од седум-осум чистачи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.