До нашата редакција пристигна видео за кое се тврди дека возило на општина Бутел истура шут на дива депонија. Според тврдењата видеото е направено деновиве.

Дали Општина Бутел самоиницијативно ќе го провери и санкционира однесувањето на своите вработени или треба да се достави пријава за сторителот во општина Бутел?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.