На социјалните социјалната мрежа на Фејсбук се шират фотофрафии од реката Вардар, а на кои се гледа дека водата се претворила во кафена.

Причината за загадената вода засега не е позната, но според коментарите на Фејсбук, до ваквата непријатна глетка најверојатно дошло од некој дефект или пукната цевка со што и дошло до големо загадување на водите во реката Вардар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.