ЈП „Водовод и канализација“ Скопје известува дека, поради уличен дефект на булевар „Македонско Косовска Бригада“ бб кај Стовариштето, денеска од 9 часот без вода ќе бидат корисниците од улиците „376“, „Самоилова“, „Банатска“, потоа Американската амбасада, Турската амбасада и „Јоаким Крчоски“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.