Владејачката СДСМ во 19 часот и 30 минути ја оддржува трибината Најдоброто за Мојата Општина во Карпош, каде ќе се обратат кандидатите за градоначалници на Општина Карпош Душко Весковски и Град Скопје, Петре Шилегов.

Свое обраќање ќе има и премиерот Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.