Последен од закажаните митинзи за денеска – митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода. Презентација на кандидатот за градоначалник на оваа општина, Орце Ѓорѓиевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.