Денес (20.10.2021) во 12:30 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе го посети Зелен пазар, Скопје при што ќе оствари средба со пазарџиите од Зелен пазар.

Во 13:00 часот Мицкоски ќе даде изјава за медиуми на влез на Зелен пазар од страна на Собранието.

Изјавата можете да ја следите во живо на линкот во продолжение:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.