На социјалните мрежи се појави ценовникот на елеменитите во паркот „Бојмија“ во населбата Аеродром. Па така, се гледа дека една обична чешма за пиење вода е наплатена 90.000 денари, клупа за седење 20.000 денар, а корпа за отпадоци 13000.

Изговорот на општина Аеродром е дека “вандали” го уништувале паркот. А Општина Аеродром и Златко Марин плаќаат фрапантни суми, многу пати повисоки од пазарните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.