ЈСП се подготвува да воведе нови стандарди. Од ЈСП изјавија дека веќе се разгледуваат неколку идеи и искуства кои се применуваат во земјите во регионот и пошироко, а би биле приближно соодветни и применливи на условите и околностите со кои располагаат во ЈСП – Скопје.

Од ЈСП за весникот ВЕЧЕР изјавија дека веќе се разгледуваат неколку идеи и искуства кои се применуваат во земјите во регионот и пошироко, а би биле приближно соодветни и применливи на условите и околностите со кои располагаат во ЈСП – Скопје.

– Допрва ќе се утврди дали тие ќе бидат во форма на обележување со боја, поставување/лепење соодветни ленти, некој тип физички препреки и слично – велат од ЈСП, Вечер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.