Си правиме муабет за Венеција, се шегуваат скопјани на фотографијата сликана денеска во Ѓорче Петров. Краткото невреме и денеска ги остави пола улици поплавени, а сична глетка има низ сите останати населби.

Ново „езеро“ во Ѓорче Петров (фото: Ѕид на сообраќајниот срам)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.