Во општина Кисела Вода се планира и изградба на нова населба,вети кандидатот за градоначалник Орце Ѓеоргиевски.

Новата населба е планирано е да биде на влезот на Драчево во местото Чуприја, после индустриската зона во Пинтија од десната страна.Повеќето се приватни плацови но планираме да ги урбанизираме и таму да направиме една убава нова населба која ќе биде за млади брачни парови, урбанизирана, со детски катчиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.