На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како граѓани, жители на скопската општина Чаир се шетаат по улица и разговараат во време на полициски час.

Полициски час во Чаир, пред 20 минути.

Posted by Kristian Jandrioski on Monday, 18 May 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.