СДСМ на своите членови од Скопје им испраќа СМС пораки на кои ги повикува денеска во 19 часот да бидат пред општинската организација во Бутел. СДСМ веќе ја почна акцијата „од врата на врата“, како  почеток на изборната кампања иако таа треба да започне на крајот на септември.

Она што е важно е што СДСМ на своите членови им напоменува дека ќе имаа гостин од „Централата“ и оти присуството ќе се евидентира со електронските картички.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.