ВМРО-ДПМНЕ 5.338, СДСМ 3.764 ДУИ 2.759 ЛЕВИЦА 1.337 АА/А 1.287 – ова се гласовите за советници на Град Скопје според досега обработените податоци. Според информациите објавени на сајтот на ДИК обработени се околу 10 отсто од гласачките места.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.