ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Кисела Вода.

Имено, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во новиот совет на општината ќе има 12 советници, СДСМ 7 и Левица 4.

ВМРО-ДПМНЕ со нивниот кандидат за градоначалник Орце Ѓорѓиевски издвојуваа победа уште во првиот круг против кандидатот на СДСМ Филип Темелковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.