ВМРО-ДПМНЕ ОК Карпош преку статус на Фејсбук пишуваат дека во општината Карпош има ново мнозинство.

-Ново мнозинство во Советот на Општина Карпош!!!

Кога работите се поставуваат на принципиелна основа, во насока за подобро и поквалитетно секојдневие за граѓаните на Карпош, решенијата се можни и едноставни.

Новото мнозинство во Советот на Општина Карпош го сочинуваат 13 советници, ново мнозинство кое ќе ги исполнува потребите на карпошани. ВМРО-ДПМНЕ со 7, ЛЕВИЦА со 4 и ГРОМ со 2 советника во следните четири години ќе го вратат #КарпошНаКарпошани, стои во нивниот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.