Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот Фејсбук најави дека денеска ќе одржи прес-конференција на која, како што пишува, ќе објави нов скандал.

Недела, таман ден за нов крими скандал на мафијата! Тендер мајсторите на мафијата не мируваат. Следува нов „Рашковски”, ама овој пат Скопски, тежок 10.000.000!, пишува Стоилковски.

Прес-конференцијата е закажана во 11 часот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.