Да не се крие неработникот Петре Шилегов позади соопштенијата на Град Скопје, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Криминалот што се прави во спортскиот центар „Борис Трајковски“ има име и презиме, а тоа е Петре Шилегов. Од самото соопштение на Град Скопје јасно се гледа дека Градот Скопје ќе руши во спортскиот центар „Борис Трајковски“.За сите криминали во Градот Скопје ќе следи одговорност“, подвлекуваат од партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.