Паркингот на Водно во текот на викендoт го искористиле 188 возила, покажуваат податоците од испратените СМС-пораки.

Од Град Скопје потсетуваат дека на паркиралиштата на Средно Водно се наплаќа зонско паркирање за време на државните празници и во викендите од 9 до 16 часот.

Цената за првиот час паркирање е 100 денари, а секој нареден час е 50 денари.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.