Во текот на вчерашниот ден, на социјалните мрежи се појави видео кое ја разгневи јавноста во Скопје.

На видеото се гледа, како вработен во скопски „Комуналец“ собира ѓубре во Аеродром и истото го фрла во реката Вардар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.