Според гласовите пребројани до 21 часот, во првиот круг од локалните избори во Општина Карпош во водство е Душко Весковски.

Кандидатот на СДСМ, Душко Весковски досега има 2100 гласа, кандидатот на ГРОМ, Стевче Јакимовски има 500 гласа, додека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Оливер Зафировски засега има 1350 гласа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.