Невремето кое го погоди Скопје попладнево направи Венеција од населбата Драчево. Иако не е првпат да поплави оваа населба, градоначалникот Филип Темелковски повторно никаде го нема.
Улиците се целосно поплавени, а сообраќајот отежнат.

Во исчекување на таканаречениот демант од општина Кисела Вода, погледнете како живеат драчевци кога ќе заврне.

Врнежи во попладневните часови се најавени за цела недела.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.