Скопската зоолошка градина е подготвена за велигденските празници. Празнична атмосфера и во кафезите на животните.
Празнично се расположени шимпанзата, морските прасиња, зајците и сите останати животни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.