Поради уличен дефект на водоводна цевка Ф100 милиметри на улица „Скендербег Кастриоти“ бб во населба Драчево, вечерва без вода ќе бидат корисници во оваа и во соседната населба Долно Лисиче.

Водоснабдувањето ќе биде во прекин од 21:30 часот, па до остранување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.