Делови од општините Чучер Сандево и Карпош денеска во одреден период од денот нема да имаат струја.

Како што соопшти РЦУК, од 09:30 до 14:00 часот без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на селото Горно Оризари, како и корисниците од селата Бразда и Голиево, додека од 10:30 до 13:30 часот, корисниците од улиците „Вич“ бр.24 и бр.26.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.