Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека на ден 21.09.2021 година (вторник) :

Ќе се врши чистење и дезинфекција  на резервоарот во населено место Копаница, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците  од населените места Копаница и Буковиќ во периодот од 08:00 до 14:00 часот. (општина Сарај)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.