Манифестација „Авто плус стрит шоу“ ќе се одржи утре од 8 до 20 часот на делот од булеварот Илинден, од крстосницата со улицата Аминта Трети до крстосницата со пристапната улица за влез во објектот на Град Скопје.

Од тие причини одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по должина на наведената траса, а сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници. Истовремено, МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници на сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.