Утре (05.05) од 12ч. до 16ч. блоката на улица „Радушка“
Една година раскопана улица на која гради секој што ќе стигне
Улица “Дивоградба”
За аванси и “под маса” во “кеш” се загрозува целокупната безбедност на населението
Масовни демонстрации и блоката се единствениот начин да се запре ова лудило од локалните власти затоа што ништо друго не ги допира
Стоп за дивоградбите
Се гледаме на улица, пишува во објавата на фејсбук страницата Ѓорче Петров.

ПРОТЕСТ ❗ БЛОКАДА ❗ ПРОТЕСТ ❗БЛОКАДА ❗

Утре (05.05) од 12ч. до 16ч. БЛОКАДА на Ул. РАДУШКА ❗
Една година раскопана…

Posted by Ѓорче Петров on Tuesday, May 4, 2021

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.