Дел од Општина Центар утре од девет часот нема да има вода поради отстранување дефект на водоводна мрежа на улицата „Козара“.

Како што соопшти ЈП Водовод и канализација, без вода ќе бидат корисниците на дел од улиците „Козара“, „Киро Гавриловски“ и „Адам Мицкиевиќ“, како и објектите на Агенција за вработување и Заводот за физикална рехабилитација.

Прекинот ќе трае до санирање на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.