Од 9 часот до завршување на интервенцијата, утре без вода ќе бидат корисниците од улиците „Антоние Грубишиќ“ и „Пиринска“, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато поради отстранување дефект на водоводна цевка со пречник  ф – 80 мм на ул. Антоние Грубишиќ б.б. (кај кружниот тек).Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.