Фотографии со паднат коњ на улица, според очевидци, најверојатно веќе мртов, денеска беа објавени на социјалните мрежи. Немилиот настан се случил во населбата Скопје Север.

Ова е трет смртен случај на коњ во Скопје само за еден месец. Пред една недела беше оставен прегладнет и дехидриран на кејот на Вардар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.