Попладнево големо невреме имаше во Скопје. Дождот надополнет со силен ветер носеше пред себе па имаше и паднати дрва врз автомобили. Лошото време предизвика и краток прекин на снабдувањето со струја.

Улиците во Карпош 1, на Илинденска кај Зоолошката градина, во Ѓорче Петров и во Центар за кратко време наликуваа на река.

Погледнете од фото галеријата на Република.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.