Место низ врата – преку прозор. Ова е секојдневието на учениците од Визбегово, кои патуваат од селото до Чаир и обратно.

На прашањето од ТВ21 до ЈСП дали ова дотраено возило, кое нема доволен капацитет за овие деца ќе биде заменето со ново или дали ќе се преземат некакви мерки, како нова дополнителна линија на оваа релација, добиле одговор дека причината поради која пуштиле такво превозно средство се инфраструктурните услови.

Целиот прилог тука. 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.