Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски на својот фејсбук профил напиша:

Повеќе од 2 години слушам невистини дека во градот не е оставен ниту еден проект. Знаете дека тоа не е вистина и јас чуствувам одговорност кон граѓаните да кажам кои проекти ги оставив во градот Скопје.
Петре, Скопје се сака со работа !!! Не ги казнувај скопјани само заради тоа што јас сум започнал некој проект. Тие проекти не се ниту мои ниту ваши, туку се на сите жители на Скопје“, напиша Трајаноски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.