По повод празникот Успение на Пресвета Богородица, во Домот на АРМ во Скопје ќе се одржи традиционална крводарителска акција, која оваа година ќе се одржи по одобрени протоколи, за заштита од Ковид-19.

Заинтересираните граѓани ќе имаат можност од 09 до 17 часот да учествуваат во ова традиционална крводарителска акција.

Согласно протоколите, задолжително е носење на заштитна маска.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.