Александар Тортевски, еден од кандидатите за градоначалник на Скопје е пријатно изненаден од тастерот на семафорот во Ново Лисиче, кој Петре Шилегов, актуелниот градоначалник и воедно кандидат за нов мандат, свечено го пуштил во употреба.

-Градоначалникот свечено го отвори тастерот. Сечеа лента таму. Тоа е едно пријатно изненадување за мене и тоа е едно техничко достигнување на постоечката градска управа, што навистина е за секоја честитка – иронично зборуваше Тортевски.

Целата изјава на Тортевски во видеото:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.