За енормната загаденост и следењето на својот фејсбук профил напиша Тони Михајловски:

-Тоа дроновите за следење на загаденоста да не се изгубија во смогот? Или пилотите дадоа отказ?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.