Веќе со денови Куманово е најзагаден град во светот. Но, по се изгледа тој примат може да му го земе скопската општина Ѓорче Петров.Таму вечерва е измерено високо ниво на PH честички заедно со Киртипур во Непал и Мус во Турција.

Тоа не остана незабележано од актерот Тони Михајловски кој на Фејсбук искоментира дека на „Џорче му се деси Куманово“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.