Откако на социјалната мрежа „Тик-ток“ се појави видео лик како со своето Ауди се фали дека го опремил со албанско знаме кое излегува и од багажникот, се појавија нови информации за неговиот лик доколку има полицијата има проблем да го идентификува.

Станува збор за извесен Зекирија Ибраими кој има фотографија со премиерот Зоран Заев.Фанот за Заев албанското знаме го има закачено и на регистарската табличка.

Смешни моменти-напиша Ибраими.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.