Коментирајќи ја набавката на противпожарни скали на Град Скопје, актерот Сашо Тасевски вели:

Во времето на Коце имаше Шпански скали.
Во времето на Шилегов има противпожарни скали.
Оние кои коси корнеа против Шпанските скали, денес гувеат ко млади бремени невести за противпожарните скали.
На толку скали до сега требаше да се качиме на врвот, ама ние слеговме во подрум.
Остана само Скалинада за брзо да падне Влада.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.