Момче ја побара за жена својата девојка, на Плоштадот Македонија во Скопје за време на настанот „Винтерленд“. Тој клекна пред својата сакана со песната „All Of Me“ од Џон Леџенд, а за убавата атмосфера, тој запали и свеќи во вид на срце.

Повеќе фотографии на Женски магазинRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.