Папата Франциско ќе одржи  миса на плоштедот „Македонија“ денеска во Скопје. При посетата на Папата, но и пред тоа, беа спроведени строги мерки на безбедност. Таму утринава се собраа стотици верници кои ќе присуствуваат на мисата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.