Кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров, предложен од ВМРО-ДПМНЕ, докторот Александар Стојкоски, денеска сотвари средба со жителите на полициската населба во Ѓорче Петров. Вели тие се заборавени од актуелната локална власт.

Средба со жителите на полициската населба на влезот од Ѓорче и градот Скопје. За жал заборавени од локалната власт!
Одлична средба со конкретни решенија за:
➡️ Сообраќајниот проблем на влез во населбата
➡️ Справување со узурпираниот јавен простор
➡️Нов кружен тек на влезот во Скопје- стои во статусот на Стојкоски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.