Во тек е акцијата со градските јавни претпријатија на територијата на општина Ѓорче Петров. Во склоп на истата има секојдневни активности на ЈП Лајка-Скопје, соопшти градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски.

Се заловуваат кучиња скитници на сите локации предходно пријавени од жители на општината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.