Александар Стојкоски, градоначалник на скопската општина Ѓорче Петров соопшти дека се исчистени каналите во Стопански двор со цел да се превенираат поплави.

Поради превенирање од поплави, екипи направија чистење на каналите во Стопански двор.
Ова доаѓа откако увидовме заедно со жителите дека има зголемена појава на површински води, објави Стојкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.